Rejestracja On-line

Design and implementation: biuro.desigmo@gmail.com

Copyright © 2022 - Arena Invest Group - Wszelkie prawa zastrzeżone

Rejestracja telefoniczna: (+48) 728 006 009

Rejestracja on-line:                                

Rejestracja On-line

Rejestracja: (+48) 728 006 009

Rejestracja telefoniczna: (+48) 728 006 009

Nasz zespół / Dr n. med. Piotr Wojcieszek

Wróć do zakładki nasz zespół

Specjalista w dziedzinie Radioterapii Onkologicznej

Specjalizacje

Dr n. med. Piotr Wojcieszek ukończył Wydział Lekarski w Zabrzu, Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach w 2004 roku. Od 2005 roku jest związany z gliwickim oddziałem Centrum Onkologii – Instytutu (obecnie Narodowy Instytut Onkologii w Gliwicach). Początkowo pracował w Zakładzie Radioterapii, w 2011 roku przeniósł się do Zakładu Brachyterapii. W tym samym roku uzyskał tytuł specjalisty w dziedzinie Radioterapii Onkologicznej. W 2013 r. obronił doktorat z medycyny. Od 2017 roku pełni funkcję kierownika Zakładu Brachyterapii.

 

Jest przewodniczącym Polskiego Towarzystwa Brachyterapii oraz członkiem kilku, również międzynarodowych, towarzystw naukowych (PTO, PTRO, ESTRO, GEC ESTRO). W 2019 roku został wybrany na przewodniczącego Polskiego Towarzystwa Brachyterapii. Opublikował ponad 24 prace w j. angielskim (IF – 48, H-index – 6, liczba cytowań – 110) oraz jest autorem wielu wystąpień w dziedzinie brachyterapii na konferencjach w Europie i USA.

 

Jego polem zainteresowań jest brachyterapia śródtkankowa. Zwłaszcza jest to leczenie raka gruczołu krokowego, również wznowy w prostacie np. po radioterapii lub prostatektomii. Na swoim koncie ma około 800 aplikacji śródtkankowych u chorych na rak prostaty, a jego doświadczenie zebrane w leczeniu wznowy raka prostaty jest jednym z największych w Europie.

O mnie

Dr n. med. Piotr Wojcieszek

RADIOTERAPIA ONKOLOGICZNA

Umów wizytę online

Skontaktuj się!