Rejestracja On-line

Design and implementation: biuro.desigmo@gmail.com

Copyright © 2022 - Arena Invest Group - Wszelkie prawa zastrzeżone

Rejestracja telefoniczna: (+48) 728 006 009

Rejestracja on-line:                                

Rejestracja On-line

Rejestracja: (+48) 728 006 009

Rejestracja telefoniczna: (+48) 728 006 009

Nasz zespół / Lek. Karol Pałka

Wróć do zakładki nasz zespół

Urazy- więzadeł, ścięgien, mięśni.

Niestabilność stawów, zespoły przeciążeniowe, złamania kości.

Problemy z brakiem zrostu po złamaniach.

Zmiany zwyrodnieniowe i choroby zwyrodnieniowe stawów.

Specjalizacje

Lekarz specjalista, absolwent Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Część swojej edukacji odbywał w Universidade do Porto, w Portugalii. W ramach licznych praktyk i staży zbierał doświadczenie kliniczne oraz naukowe w placówkach na całym świecie - m. in. w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Japonii, Korei Południowej, Tajwanie, Tunezji oraz Finlandii.

 

Aktualnie w trakcie studiów doktoranckich poszerza swoje horyzonty związane z nowoczesnymi metodami leczenia chorób zwyrodnieniowych stawów. Z jedną z metod można zapoznać się w poniższych materiałach:

 

Dzień dobry TVN - Pionierska metoda leczenia stawów tylko w Bielsku Białej

PNŚ - Alternatywa dla endoprotezy stawu skokowego i kolanowego

 

Stypendysta Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Jest autorem i współautorem licznych publikacji naukowych oraz m. in. podręcznika dla studentów z zakresu ortopedii i traumatologii narządu ruchu. W swojej dotychczasowej karierze często współpracował z zawodowymi sportowcami stawiając na jak najmniej inwazyjną medycynę rekonstrukcyjną, pozwalająca na sprawny i szybki powrót do pełnej aktywności pacjenta, tam, gdzie liczył się czas. W pracy klinicznej korzysta z diagnostyki ultrasonograficznej (USG) narządu ruchu, co pozwala na trafniejszą i pewniejszą diagnozę. Zajmuje się leczeniem urazów - więzadeł, ścięgien, mięśni. Niestabilnością stawów, zespołami przeciążeniowymi. Złamaniami kości oraz brakiem zrostu po złamaniach. Zmianami zwyrodnieniowymi i chorobą zwyrodnieniową stawów. Na co dzień pracuje w Oddziale Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej, gdzie prowadzi pełen proces leczenia pacjenta. Od diagnostyki w ramach Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, przez Blok Operacyjny, aż do prowadzenia pacjenta w ramach Poradni Ortopedycznej. Uczestniczy aktywnie w wielu konferencjach, sympozjach, zjazdach i warsztatach stale aktualizując swoją wiedzę. Członek International Cartilage Repair Society, Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Artroskopowego.

O mnie

Lek. Karol Pałka
ORTOPEDIA

Umów wizytę online

Skontaktuj się!