Design and implementation: biuro.desigmo@gmail.com
Copyright © 2022 - Arena Invest Group - Wszelkie prawa zastrzeżone
Rejestracja telefoniczna: (+48) 728 006 009
Rejestracja on-line:
Rejestracja: (+48) 728 006 009
Rejestracja telefoniczna: (+48) 728 006 009
GABINET POŁOŻNEJ
Pobranie materiału do Ogólnopolskiego Programu Oceny Ryzyka zachorowania na raka
Pobranie materiału do Ogólnopolskiego Programu Oceny Ryzyka zachorowania na raka. W Naszej Placówce oferujemy Państwu możliwość pobrania materiału do badań genetycznych. Materiał genetyczny pobierany jest przy pomocy suchego, sterylnego i która Materiał zostanie odpowiednio zabezpieczony oraz dostarczony do placówki gdzie zostanie poddany szczegółowym badaniom. Personalizowany plan profilaktyki określa w jakim wieku, jakie badanie i z jaką częstotliwością wykonywać. Podsumowuje również zalecenia dotyczące zdrowego stylu życia, kluczowe dla prewencji raka i długiego życia w zdrowiu i pełnej sprawności.
Znając swoje ryzyko zachorowania na raka, istnieje możliwość:
• Podjęcia działania zabezpieczającego przed konkretną chorobą. W przypadku części chorób nowotworowych wiedzieć i działać znaczy nie zachorować.
• Podjęcia działań prowadzących do wczesnego rozpoznania choroby. Wczesne rozpoznanie to możliwość pełnego wyleczenia.
• Leczenia raka skuteczniej.
Wiedza o konkretnej mutacji w genach pomaga w doborze zakresu operacji i terapii celowanej, czyli najskuteczniejszych leków dla konkretnego pacjenta.Otrzymany wynik badania jest konsultowany z Państwem u Naszego Genetyka , który wnikliwie wyjaśni Państwu dalsze postępowanie.
Szczepienie przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego HPV
Szczepienie przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego HPV. Podstawowym celem tego szczepienia jest profilaktyka nowotworów związanych z HPV. Przenoszone drogą kontaktów seksualnych typy genitalne HPV są najważniejszą przyczyną raka szyjki macicy – czwartego co do częstości występowania nowotworu kobiet na świecie – oraz brodawek płciowych i brodawczaków krtani. Skuteczną metodą zapobiegania zakażeniom jest szczepienie przeciwko HPV Szczepienie osób powyżej 15. roku życia obejmuje 3 dawki podawane w schemacie 0, 2, 6 miesięcy. (oznacza to, że drugą dawkę podaje się 1–2 miesięcy po pierwszej, a trzecią dawkę 6 miesięcy od pierwszej). Minimalny odstęp między pierwszą a drugą dawką wynosi 4 tygodnie, między drugą a trzecią – 12 tygodni, między pierwszą a trzecią – 5 miesięcy. Wydłużenie odstępów z powodu opóźnienia nie powoduje konieczności rozpoczynania szczepienia od nowa. Zaleca się, aby cały schemat szczepienia ukończyć tym samym preparatem. Preparatem dostępnym w Naszej Placówce jest preparat o nazwie GARDASIL Gardasil 9 – 9-walentna skierowana przeciwko 7 rakotwórczym typom HPV (HPV16, 18, 31, 33, 45, 52, 58) oraz 2 typom odpowiedzialnym za brodawki płciowe (HPV6, HPV11)
Wykonanie cytologii cienkowarstwowej (LBC)
Wykonanie cytologii cienkowarstwowej (LBC). Badanie przydatne w profilaktyce i diagnostyce raka szyjki macicy i dodatkowo w diagnostyce zakażeń HPVCytologia na podłożu płynnym, czyli LBC (Liquid Based Cytology), znana także jako cytologia cienkowarstwowa lub cytologia jednowarstwowa, to – podobnie jak zwykła cytologia - diagnostyczne badanie mikroskopowe komórek pobranych z kanału i tarczy szyjki macicy. Cytologia na podłożu płynnym odznacza się nawet dwukrotnie większą wykrywalnością nieprawidłowych komórek szyjki macicy.
Przygotowanie do cytologii:
• wymaz zaleca się pobrać między 10 a 20 dniem cyklu miesiączkowego, jednak najlepiej badanie to wykonać w I fazie cyklu, najwcześniej 4 dni po ustaniu krwawienia.
• na 24 godziny przed badaniem należy zrezygnować ze współżycia płciowego oraz nie poddawać się badaniom dopochwowym, a także pobieraniu posiewów lub wymazów z kanału szyjki macicy
• na 4 dni przed badaniem należy odstawić wszelkie leki dopochwowe i globulki, nie dokonywać irygacji pochwy oraz nie stosować tamponów/kubeczków menstruacyjnych.
• w przypadku wystąpienia stanu zapalnego w obrębie dróg rodnych należy zgłosić się na badanie cytologiczne dopiero po wyleczeniu stanu zapalnego.
• do higieny intymnej zaleca się stosowanie środków o kwaśnym pH, ponieważ mydła o silnie zasadowym odczynie mogą zmienić fizjologicznie kwaśne środowisko pochwy.
Wykonanie zapisu KTG płodu
Wykonanie zapisu KTG płodu, a dokładnie kardiotokografia jest nieinwazyjnym badaniem, które umożliwia monitorowanie pracy serca płodu oraz rejestrację czynności skurczowej mięśnia macicy. Możliwe jest także zaobserwowanie reakcji dziecka na pojawiające się skurcze. Rutynowy zapis KTG trwa 30-40 minut. Wynik przedstawiany jest w formie wykresu. Badanie KTG polega na umieszczeniu na brzuchu pacjentki dwóch sond. Jeden czujnik rejestruje czynność skurczową macicy, w drugim umieszczona jest sonda ultrasonograficzna, która odbiera i mierzy tętno płodu. Oba urządzenia są podłączone do monitora. Jednocześnie na specjalnym papierze drukowany jest wykres – wynik KTG płodu. Ciężarna leży w wygodnej dla niej pozycji, najlepiej na lewym boku.
Dowiedz się więcej na temat:
NASI SPECJALIŚCI:
mgr Zofia Strzyteska - Marczak