Rejestracja On-line

Design and implementation: biuro.desigmo@gmail.com

Copyright © 2022 - Arena Invest Group - Wszelkie prawa zastrzeżone

Rejestracja telefoniczna: (+48) 728 006 009

Rejestracja on-line:                                

Rejestracja On-line

Rejestracja: (+48) 728 006 009

Rejestracja telefoniczna: (+48) 728 006 009

NA CZYM POLEGA
Biopsję mammotomiczna polega na wprowadzeniu pod kontrolą USG kilkumilimetrowej igły w okolicę guza, w celu pobrania większej ilości tkanki do badania lub nawet w części przypadków usunięcia zmiany.

 

PRZED ZABIEGIEM
Należy przedstawić lekarzowi wyniki krzepliwości krwi, poinformować o przyjmowanych lekach przeciwzakrzepowych oraz innych preparatach przyjmowanych na stałe.

 

PODCZAS ZABIEGU

Biopsja mammotomiczna jest wykonywana po podaniu znieczulenia miejscowego, dlatego z reguły jest zabiegiem bezbolesnym. Po zlokalizowaniu guza w USG, pobieranych jest od kilku do kilkunastu (w przypadku usunięcia zmiany) wycinków do badania histopatologicznego. W przypadku biopsji mammotomicznej zawsze, bez wyjątku, do guza lub do loży po usuniętej zmianie wszczepiany zostaje znacznik (który najczęściej jest drobnym drucikiem, którym zaznacza się badaną zmianę). Znacząco ułatwia to dalsze postępowanie diagnostyczne i lecznicze.

 

DALSZE POSTĘPOWANIE
Biopsja mammotomiczna bywa obarczona, z reguły niegroźnymi powikłaniami, z których najczęściej występuje krwiak. Cały zabieg trwa ok. 30-60 min. Pacjentka po biopsji wychodzi do domu z opatrunkiem uciskowym, który może ograniczać ruchomość, dlatego do zabiegu zalecane jest przybycie z osobą towarzyszącą.

Jeśli zachodzi taka potrzeba, kierujemy na dalszą diagnostykę, do specjalistów lub do konkretnych ośrodków specjalizujących się w danej patologii.

 

Jednym z największych atutów naszego centrum jest czas oczekiwania na wynik z biopsji, który w 99% przypadków wynosi do 7 dni roboczych!

 

KTO WYKONUJE BADANIE
Lek. Krzysztof Kansy – doświadczony diagnosta USG, trener i szkoleniowiec z dziedziny ultrasonografii. Dzięki USG diagnozuje patologie i ocenia struktury narządów wewnętrznych.

Powrót do menu

Nasze usługi

Biopsja MAMMOTOMICZNA (wycinająca)

NASI SPECJALIŚCI:

Lek. Krzysztof Kansy